Budownictwo komercyjne:

VARITEX dysponuje terenami pod działalność logistyczną i produkcyjną, oraz realizuje proces przygotowania inwestycji, projektowania i uzyskania stosownych pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Dodatkowo realizuje obiekty handlowe na sprzedaż i wynajem w najlepszych lokalizacjach na terenie całego kraju. Wśród naszych klientów są największe sieci handlowe.

Obiekty logistyczno-magazynowe:

Hillwood Łódź Górna

to park magazynowy zlokalizowany w Centralnej Polsce – Łodzi. Obiekt składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ok.163 000 m2.

Na przełomie 2018/2019 roku Varitex przygotował inwestycje dla firmy Hillwood pod względem projektowo-administracyjnym. Byliśmy odpowiedzialni m.in. za proces zabezpieczenia, uzbrojenia i przekształcenia gruntów oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę.

Obiekty przemysłowe – jako generalny wykonawca:

MERLONI ELECTRODOMESTI

Fabryka Sprzętu AGD MERLONI PROGETTI w Łodzi przy ul. Lodowej.

SEW-EURODRIVE

Fabryka silników i transformatorów w Łodzi

Sortownia i Stacja Przeładunkowa Odpadów Komunalnych w Łodzi

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi

PATER & COMPANY Hala Produkcji Wyrobów Betonowych w Łodzi

Obiekty Użyteczności Publicznej– jako generalny wykonawca:

Filharmonia Łódzka

– w 2004 roku został oddany do użytku budynek Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Kubatura obiektu wyniosła: 54 849 m³, powierzchnia zabudowy 4 120 m². Warto zaznaczyć, iż wiele elementów konstrukcyjnych zostało zrobionych ze szkła m.in. sufity, kładki, elementy ścian i dachów. Całkowita powierzchnia elementów szklanych wyniosła powyżej 5000 m². Według ocen fachowców, obiekt nowej filharmonii jest pod względem akustyki w czołówce europejskich sal koncertowych.

LOTNISKO LUBLINEK

– budowa świateł nawigacyjnych, modernizacja budynku portu lotniczego-roboty budowlano-instalacyjne

J.J. Idczak

– Salon samochodowy Audi w Łodzi

Obiekty Służby Zdrowia– jako generalny wykonawca:

Szpital ZOZ w Łęczycy

Centralny Szpital Weteranów WAM Łódź

Modernizacja Oddziału Klinicznego Kardiologii Interwencyjnej i Kardiodiabetologii.

Obiekty Handlowe:

Aldi, Lidl, Kaufland

Rozwój sieci handlowo-usługowych w obszarze centralnej Polski.

Stacje Paliw ESSO, Aral, Statoil, Shell, BP, Amoco, CPN, Neste

Udział w rozbudowie infrastruktury paliw ciekłych na terenie Polski.

Galeria Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim

Obiekty Zabytkowe:

Muzeum Sztuki MS2 w łódzkiej Manufakturze

– modernizacja i adaptacja XIX-wiecznego budynku pofabrycznego dla Muzeum Sztuki w Łodzi. W bardzo krótkim terminie 9 miesięcy wykonaliśmy adaptację zdewastowanego budynku na terenie słynnego centrum „Manufaktura” na potrzeby nowoczesnego Muzeum Sztuki, z zastosowaniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie zarówno ekspozycji i prezentacji, jak i zabezpieczeń dzieł sztuki.

Centralne Muzeum Włókiennictwa GEYER w Łodzi

– modernizacja i zagospodarowanie kompleksu fabrycznego Geyera”, którego bezpośrednim celem była odbudowa i zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz stworzenie szerokiej i zintegrowanej oferty kulturalnej miasta.
W ramach inwestycji rozbudowano Centralne Muzeum Włókiennictwa
oraz utworzono jedyny w Polsce Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej.

Dowodem rzetelności naszej firmy są również przyznane nam liczne wyróżnienia i nagrody, w tym m.in.:

  • nagroda II stopnia w Konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budowlanych „Budowa Roku 2004” za „Budowę Odtworzeniową Filharmonii Łódzkiej”,
  • wyróżnienie w Konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budowlanych „Budowa Roku 2003” za realizację budowy Salonu Audi w Centrum Sprzedaży Samochodów w Łodzi
  • nagroda na Międzynarodowych Targach Budowlanych w Bolonii w roku 2000 i 2001 za Collegium Geographicum Uniwersytetu Łódzkiego i za elewację Centrum Szkoleniowego „Akademia Umiejętności” firmy ATLAS
  • „MEDAL EUROPEJSKI” za kompleksową obsługę inwestycji,
  • Nagroda II Stopnia w konkursie PZITB „Budowa Roku 2009” za realizację apartamentowca MARINA w Łodzi przy ul. Św.Teresy
  • Dyplom uznania za udział w finale Konkursu PZITB „Budowa Roku 2008” za modernizację i zagospodarowanie kompleksu fabrycznego GEYERA w Łodzi (Kultura i Tradycja Włókienniczej Łodzi)
  • Nagroda Orły Polskiego Budownictwa 2019, za tworzenie budownictwa nowoczesnego i bezpiecznego oraz za stanowienie wzoru dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym przez ponad 30 lat.